Politika

Partija crnogorskih Muslimana: Nećemo dozvoliti Zoronjić i njenim nalogodavcima da ruše i unižavaju Crnu Goru

(15 riječi)

Nakon izjave poslanice GP URA, Suade Zoronjić u kojoj je kazala da su Crnogorci počinili prvi genocid na Balkanu u Plavsko-Gusinjskom području nad islamskim stanovnišvom, reagovali su iz Partije crnogorskih Muslimana poručivši joj kako je nije stid, i da neće dozvoliti  da ona i njeni nalogodaci ruše i unižavaju Crnu Goru.

Njihovo reagovanje prenosimo integralno:

“Gospođo Zoronjić, zar ne osećate strah i stid zbog Vaše izjave da su Crnogorci počinili prvi genocid na Balkanu u Plavsko-Gusinjskom području nad islamskim stanovnišvom tog područja? Osjećate li strah i grize li Vas bar malo savjest što rekoste, a mediji preniješe, znate li da Vašom izjavom zarad nečijih tuđih interesa udarate u temelje države Crne Gore, njeno postajanje, njen nacionalni, vjerski i multietnički sklad? Gospođo vašom izjavom udarate na 13. jul iz 1887, na 13. jul 1941 kada je počela prva antifašistička borba u od nacista, porobljenoj Evropi, udarate na 21. maj 2006. kad je Crna Gora obnovila svoju nezavisnost. Gospođo Zoronjić nećemo Vama i Vašim nalogodavcima dozvoliti da rušite i unižavate Crnu Goru njen teritorijalni integritet i njenu nezavisnost, koliko god se vi i vaši istomišljenici trudili, Crna Gora će biti jači i snažnija.

Mogli ste gospođo Zoranjić prije Vaše sramne izjave konsultovali crnogorske istoričare, poput Ž.Adrijaševića, N.Ađžića, ako nijeste htjeli njih mogli ste pr.dr Šerba Rastodera koji je jedan od osnivača URE, koji bi Vam sigurno rekli prave istoriske činjenice što i kako se desilo i rekli bi Vam, da je u nasilnom pokrštavanju pored ostalih bio jedan hođža i jednu jako važnu činjenicu, da je Kralj Nikola, a kad je to došlo do njega, naredio da se sa tim odmah prekine, no izgleda da su Vama bliži srpski istoričari poput Rakovića, Stamatovića itd, ne samo što su Vam bliži nego za njihove interese i radite.

Znate li gospođo Zoronjić da su ti, kako Vi kažete, „genocidni crnogorci“ na kraju dvadesetog vijeka prihvatili oko 130 hiljada izbjeglica od kojih je bar dvije trećine bilo islamske vere. Uput da Vas podsjetimo da ne postoji kako vi kažete “muslimanska vjeroispovjest” već samo islamska vjera. Gospođo Zoronjić, ako nijeste znali, u genocidnoj državi i kod genocidnog naroda niko ne traži utočište.

Gospođo Zoronjć, Vi ste sramno oćutali dešavanja u Nikšiću i o pjesmi koja se tamo pjevala, isto kao što ste sramno otćutali kad je istu pjesmu pjevao jedan odbornik iz Budve. Sramno ste otćutali pjevanje iste pjesme za vrijeme litija u Spužu, isto tako sramno otćutaste kad se javio jedan profesor neke srednje škole iz Bijelog Polja da nam objasni da je to epska pjesma i da tu ne vidi ništa sporno.

Poslije svih Vaših sramnih ćutanja ni Vaša izjava nije iznenađenje, ali jeste za veliku zabrinutost ko nam vodi državu i ko nam usvaja i predlaže zakone. Gospođo nijesmo zaboravili kako ste u Skupštini Crne Gore glasali za Zakon o vjeroispovijesti. Isto tako sramno otćutaste izjavu Vašeg presjednika partije u Potočarima, koji se izvinio majkama Srebrenice i gle čuda posle desetak dana se sjetio da kaže da je u Srebrenici održao „univerzalni govor“ i ono izvinjenje majkama Srebrenice baci pod noge, mnogo toga otćutaste, isto kao što oćutaste prkazivanje filma u Petnjici o osuđenom ratnom zločincu Osmanu Rastoderu.

Gospođo Zoronjic hoćete li se zbog vaše izjave izviniti cijeloj crnogorskoj javnosti, a posebno Crnogorkama i Crnogorcima. Crnogorski Muslimani Vašu izjavu doživljavaju kao remetilačku koja ne ide u pravcu pomirenja, suživota i multi etničkog sklada. Draga gospođo Vaša izjava se ne može nazvati nikako drugačije osim genocidnom”.



5 Komentara

비아그라사이트 Postavljeno 01-02-2023 05:24:04

Even if the spring breeze blows, people are more than institutions, more than praise비아그라구매.

Odgovori ⇾

시알리스사이트 Postavljeno 01-02-2023 03:40:42

We heard their huge grass sprouting and growingIt is the spring breeze of youth, 시알리스처방with the courage to risk life.

Odgovori ⇾

비아그라약국 Postavljeno 31-01-2023 18:05:41

The most boiling buds will not do it. Look, because비아그라 효능.

Odgovori ⇾

비아그라구매 Postavljeno 30-12-2022 14:50:01

Everything is cold and has an impact on them until the end of their lives비아그라구입.

Odgovori ⇾

Fanito Postavljeno 02-08-2022 03:33:46

Svaka čast crnogorski muslimani. Vazda smo bili jedan narod. To ćemo i ostati.

Odgovori ⇾

Ostavite komentar

• Redakcija zadržava puno pravo izbora komentara koji će biti objavljeni. • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, prijetnje i govor mržnje na nacionalnoj, vjerskoj, rasnoj osnovi, kao i netolerancija svake vrste neće biti objavljeni. • Prilikom pisanje komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. • Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. • Komentari u kojima nam skrećete na slovne, tehničke i druge propuste u tekstovima, neće biti objavljeni, ali ih možete uputiti redakciji na kontakt stranici portala. • Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao i komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. • Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, i nisu stavovi redakcije portala. • Nijesu dozvoljeni komentari koji vrijedjaju dostojanstvo Crne Gore,nacionalnu ,rodnu i vjersku ravnopravnost ili podstice mrznja prema LGBT poulaciji.