Politika

Vojinović: Vrijeme je za promjene koje će naše društvo učiniti srećnim

(15 riječi)

Podsjetila je i na misao Tomasa Džeferson: „Briga o ljudskom životu i sreći jedini je legitimni cilj dobre vlade“

(Foto: SEP)

Funkcionerka Savjeta žena Stranke evropskog progresa, Marina Vojinović, podsjetila je da su Ujedinjene nacije 2012. godine usvojile Rezoluciju o sreći, čime je 20. mart proglašen Međunarodnim danom sreće.

„Sreća je postala ključni indikator uspjeha države, a sve veći broj razvijenih zemalja integriše njene elemente u svoje razvojne strategije. Ipak, problemi poput inflacije, korupcije, pravne nesigurnosti, neznanje onih koji odlučuju, diskriminacija, nedostatak slobode odlučivanja, nedovoljni prihodi, loš zdravstveni sistem, nedovoljna briga o ranjivim kategorijama, te nedostatak etike i povjerenja u institucije često udaljavaju ljude od postizanja sreće“, smatra ona.

Podsjetila je i na misao Tomasa Džeferson: „Briga o ljudskom životu i sreći jedini je legitimni cilj dobre vlade“. 

„Na temelju tog uvjerenja, Stranka evropskog progresa stavlja građane i njihove interese na prvom mjestu. Vrijeme je za promjene i djela koja će društvo činiti istinski srećnim“, poručila je Vojinović.



Povezani članci...

0 Komentara

Ostavite komentar

• Redakcija zadržava puno pravo izbora komentara koji će biti objavljeni. • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, prijetnje i govor mržnje na nacionalnoj, vjerskoj, rasnoj osnovi, kao i netolerancija svake vrste neće biti objavljeni. • Prilikom pisanje komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima. • Nije dozvoljeno pisanje komentara isključivo velikim slovima niti promovisanje drugih sajtova putem linkova. • Komentari u kojima nam skrećete na slovne, tehničke i druge propuste u tekstovima, neće biti objavljeni, ali ih možete uputiti redakciji na kontakt stranici portala. • Komentare i sugestije u vezi sa uređivačkom politikom ne objavljujemo, kao i komentare koji sadrže optužbe protiv drugih osoba. • Objavljeni komentari predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, i nisu stavovi redakcije portala. • Nijesu dozvoljeni komentari koji vrijedjaju dostojanstvo Crne Gore,nacionalnu ,rodnu i vjersku ravnopravnost ili podstice mrznja prema LGBT poulaciji.